Stres z maturity

31.05.2016 | Jana Svobodová

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.
 
Při terapii jsme zpracovávali všechny strachy, odstraňovali nepříjemné pocity a emoce. Zpracovali jsme, co by se mohlo stát nejhoršího, že by propadla, nemohla jít na školu, co by tomu řekli doma a okolí. Dali jsme nová přesvědčení, kdy Magda ví, že si vytáhne ty nejlepší otázky a zpracovali pochyby, že by tomu tak nebylo a jak by reagovala.
 
Proběhly dvě terapie, kdy se na druhé terapii dočišťovaly zbytkové strachy a obavy.
 
V den maturity jsem dostala tuto nádhernou zprávu:
Dobrý den, paní Svobodová, přeji vám krásný svátek! Hlavně zdravíčko a spokojenost!! Zároveň vám chci říct, že jsem dneska úspěšně vykonala maturitní zkoušku. Mám samé jedničky! Všechny otázky jsem tahala levou rukou, jak jste mi říkala!
 
Jelikož jsem zvědavá, tak jsem se ptala na podrobnosti, jak probíhala celá maturita a jestli byla nervózní. 
 
No, byla, před první zkouškou – angličtinou, protože mi dělá mluvení problém... Ale pak to šlo. Mě vždycky namotivovalo k té další, že jsem měla při předešlém předmětu dobrou otázku. A jak jsem si vylosovala, tak jsem byla tak šťastná, že jsem na potítku psala, co to šlo, a získala jsem tak jistotu pro mluvení! Jedna paní učitelka mi řekla, že „to byl koncert“.
Děkuji Vám! Protože mi pomáhá ťukání a to mi pomohlo i dneska.

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Moje limity

Je krásné, jak nejen okolí, ale také moji klienti zrcadlí moje limity a přesvědčení. Terapiím se opravdu intenzivně věnuji od roku 2012, kdy jsem začala dělat terapie i cizim lidem nejen kamarádům a známým;-)
Přestože jsem od té doby navštívila spoustu kurzů a naučila se hodně metod i zkusila různé terapie, za což jsem velmi vděčná (chci vědět, co říkám a záleží mi na mých osobních zkušenostech, abych třeba i přišla na to, jak vše zjednodušit, což mám v oblibě a vždy jsem měla. Nejjednodušší věci jsou ty nejlepší, akorát nám se zdají nemožné;-)), měla jsem pocit, že si sama nedokážu pomoc. Pomůžu celému světu (samozřejmě, když bude opravdu chtít;-)), ale sobě prostě ne.

Jak pomoci blízkému člověku odejít

Jak pomoci blízkému člověku odejít

Tento článek je z mé knihy ELIXÍR PRO DUŠI. Zveřejnila jsem ho proto, aby si více lidí umělo poradit s touto nelehkou situací. Další informace o mém ELIXÍRU PRO DUŠI a také druhé praktické části ELIXÍRU PRO DUŠI V PRAXI najdete na http://www.svobodamysli.cz/elixir-pro-dusi.

Stále častěji se stává, že cítíme nebo i víme, že už je čas odejít na jiný svět. Ale nechceme našeho blízkého člověka pustit, i když už je na tom opravdu špatně. Lékaři ho drží uměle při životě a náš milovaný už jen trpí. Není to život, ale spíše přežívání.
 
Obrátily se na mě dvě kamarádky, které byly zoufalé. Každá z nich měla v nemocnici jednoho prarodiče. S oběma to nevypadalo dobře a při životě je udržovala hlavně energie milujících blízkých, která je ale už neměla sílu uzdravit. Děti své rodiče nechtěly nechat odejít, protože jsou to pro ně jediná maminka nebo jediný tatínek.
 
Jak jim můžeme pomoci?