FasterEFT případy z praxe

Zde se můžete dozvědět, na co všechno naši terapeuti FasterEFT použili tuto metodu u svých klientů a s jakým úspěchem se jejich práce setkala.

Stres z maturity

31.05.2016 | Jana Svobodová

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.

Problémy s erekcí

06.04.2016 | Jana Svobodová

Toto téma je velice choulostivá záležitost a chápu, že se lidé stydí o tom mluvit a trápí se. Pan Pavel je důkazem toho, že vše je jen o nás a o tom, co si držíme v sobě. Stejná záležitost je například i to, když se nedokážete v sexu uvolnit a řádně si ho užít. Nejde jen o sex jako takový, třeba i o mazlení nebo dotyky. Máte pocit, že si to musíte odbýt a je to jen z dalších úkolů dne. I s touto záležitostí jsem se v praxi setkala a pomohla. Když změníme naši mysl, naše tělo na to také reaguje a tím změníme svůj život. Další příklady z mé praxe najdete na www.svobodamysli.cz.

Děti a nemoci - děti jsou naše zrcadla

15.11.2015 | Jana Svobodová

 Pokud je dítě nemocné, je to zase jen náš odraz - maminky, a tak ho zpracovávám s ní. Můžete si přečíst čtyři konkrétní příklady z mé praxe. Další příklady najdete na mých stránkách www.svobodamysli.cz (www.eft-reiki.cz původní stránky).
 

Strach, strach a zase strach

15.10.2015 | Jana Svobodová

Paní Marta si našla novou práci v Praze a prožívá různé strachy z neznáma, bojí se, jak bude zvládat život ve velkoměstě, denní dojíždění s přestupy, má strach, že nedojede do práce včas. Cítí přitom fyzické pocity, například vnitřní třes, úzkost, točení hlavy a tíhu na hrudi. Teď  je zvyklá žít na vesnici, kde chodí všude pěšky a není zvyklá na davy lidí. Bojí se, že bude prožívat znovu úzkost a paniku. Připojila jsem i vyjádření paní Marty k terapii - Mé setkání s Janičkou. Další příklady najdete na mých stránkách www.svobodamysli.cz.(původní www.eft-reiki.cz)

Fobie z výšek

02.08.2015 | Jana Svobodová

Věřili byste tomu, že se můžete za dvě hodiny zbavit své fobie z výšek? Jít k oknu, které je v 9. patře a podívat se z něj? Projet Nuselským mostem bez toho, abyste se schovávali pod sedačkou? Kdybych toho nebyla svědkem, tak bych tomu také nevěřila:-) Další příklady najdete na www.svobodamysli.cz (původní www.eft-reiki.cz)

Buzení dětí 8x za noc

06.04.2015 | Jana Svobodová

Klientka byla vyčerpaná a zoufalá, protože se jí dvojčata budila 8x za noc. Je naštvaná, že nechtějí spát. Má strach, kdy se zase vzbudí. I když jednu nakojí, neví, kolik má času, než se vzbudí druhá holčička na kojení a nechce jí budit, aby se naučila spát co nejdéle.  Když si lehne, cítí vztek, nervozitu a očekává, co naruší spánek. Spaní pro ni byl problém už od dětství - vše ji rušilo, televize od vedle, palanda s bráchou, chrápající rodiče. Když má hodinu na odpolední spánek, stresuje jí představa limitu, že se jí odpočítává čas a cítí vinu, že si jde lehnout. Po odpoledním spánku je jí špatně psychicky i fyzicky od žaludku, cítí se podrážděná, nervózní, nedělá jí dobře, připadá si zpomalená, nemůže se probrat, má pocit, že něco zmešká. Odstranili jsme tyto pocity a také výroky, které slyšela ohledně spaní. Klientka nyní ví, že si bude užívat i odpolední spánek, i kdyby na něj měla jen hodinu. Nemusí spát, ale užije si chvilku klidu, kterou se rozhoduje si vychutnat..  Po jedné terapii mi klientka radostně píše, že se holky budí jen 1-2x za noc. Další příklady najdete na www.svobodamysli.cz (původní www.eft-reiki.cz)

Deprese

26.02.2015 | Jana Svobodová

Klientka si připadala na dně, protože měla několik souvisejících problémů. Řešila osamělost, pocit méněcenosti, stres v práci, rozchod a závislost na manželovi. Cítila i fyzické projevy úzkosti, třásly se jí ruce. Byla zoufalá a přemýšlela o tom, že znovu začne brát antidepresiva, která dříve již brala ale díky mé terapii k tomu nedošlo. S klientkou jsme řešili její pocity úzkosti, kdy se cítila nešťastná, zraněná a k ničemu. Odblokováním získala pozitivnější pohled na svou současnou situaci, řeší věci více s nadhledem, spoléhá sama na sebe, nedělá jí potíže být sama sebou. Je sebejistější, více si věří a užívá života.

A jak to popisuje klientka? Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

 

Bolest zad a vysoký tlak

Bolesti zad

07.01.2015 | Romana Kvapilová

Klientku dlouhodobě trápí bolesti zad, které ji i velmi omezují v jejím životě. Hned z kraje sezení uvádí i svůj podivný pocit, že si tu bolest zaslouží, že si neumí představit, že by bolest zmizela jen tak. Sama má doma knihu od Louise L.Hay s přehledy příčin fyzických problémů a nejvíce podle jejích pocitů rezonuje s tím, že se necítí dost dobrá a naskakuje jí, že zklamala.

Díky za krásný mail

Dopis od klientky

06.10.2014 | Jana Svobodová

Asi před týdnem jsem obdržela tento krásný mail od spokojené klientky, který se vztahuje k příkladu z praxe s názvem Nedostatek času a výčitky. Díky Olgo, za krásný popis:

Jsem obecně nedůvěřivá k věcem, na které si nemohu sáhnout, které si nedokážu vysvětlit, nemohu nastudovat žádnou fyzikální teorie na úrovni M teorie, to ale neznamená, že se ve mně neodehrávají různé boje na úrovně pocitů a prožitků....

 

Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Stres z návratu do práce po dovolené

03.09.2014 | Jana Svobodová

1 terapie - 1 hod. Klientka cítila stres při pomyšlení, že se má za pár dní vrátit po dovolené do práce a hrůzu z toho, co ji tam čeká. Již ví, jak se cítí a jak to chodí, když přijde po týdnu volna do práce na základě svých minulých zkušeností. Vzít si dovolenou je pro ní spíš za trest. Má pocit, že neví, co má dělat dříve a má strach, že to nezvládne.

Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Stránka 1 z 6

Stránky v této sekci

Poslední články

Moje limity

Je krásné, jak nejen okolí, ale také moji klienti zrcadlí moje limity a přesvědčení. Terapiím se opravdu intenzivně věnuji od roku 2012, kdy jsem začala dělat terapie i cizim lidem nejen kamarádům a známým;-)
Přestože jsem od té doby navštívila spoustu kurzů a naučila se hodně metod i zkusila různé terapie, za což jsem velmi vděčná (chci vědět, co říkám a záleží mi na mých osobních zkušenostech, abych třeba i přišla na to, jak vše zjednodušit, což mám v oblibě a vždy jsem měla. Nejjednodušší věci jsou ty nejlepší, akorát nám se zdají nemožné;-)), měla jsem pocit, že si sama nedokážu pomoc. Pomůžu celému světu (samozřejmě, když bude opravdu chtít;-)), ale sobě prostě ne.

Jak pomoci blízkému člověku odejít

Jak pomoci blízkému člověku odejít

Tento článek je z mé knihy ELIXÍR PRO DUŠI. Zveřejnila jsem ho proto, aby si více lidí umělo poradit s touto nelehkou situací. Další informace o mém ELIXÍRU PRO DUŠI a také druhé praktické části ELIXÍRU PRO DUŠI V PRAXI najdete na http://www.svobodamysli.cz/elixir-pro-dusi.

Stále častěji se stává, že cítíme nebo i víme, že už je čas odejít na jiný svět. Ale nechceme našeho blízkého člověka pustit, i když už je na tom opravdu špatně. Lékaři ho drží uměle při životě a náš milovaný už jen trpí. Není to život, ale spíše přežívání.
 
Obrátily se na mě dvě kamarádky, které byly zoufalé. Každá z nich měla v nemocnici jednoho prarodiče. S oběma to nevypadalo dobře a při životě je udržovala hlavně energie milujících blízkých, která je ale už neměla sílu uzdravit. Děti své rodiče nechtěly nechat odejít, protože jsou to pro ně jediná maminka nebo jediný tatínek.
 
Jak jim můžeme pomoci?